میزان اهمیت پاسخ صحیح به سوالات پزشکی در هنگام اخذ بیمه

به طور معمول همه ما در زمان خرید هر وسیله ای، به قیمت ها توجه کرده و سعی می کنیم اقلام مورد نیاز خود را از فروشگاه هایی با قیمت مناسب تر تهیه کنیم. از نظر اقتصادی این روش بسیار عاقلانه به نظر می رسد اما تا جایی که توجه ما را از کیفیت محصول مورد نظر دور و غافل نکرده باشد. در برخی از موارد نیز اگر کیفیت جنس خریداری شده مان مناسب نظرمان نبوده باشد، در صورت امکان آن را پس داده و یا دور می اندازیم. اما آیا این داستان در همه موارد صدق می کند؟

اگر این داستان را تعمیم داده و به بیمه برسیم با مشکلاتی در این زمینه روبرو می شویم. بسیاری از افراد به خرید بیمه مانند خرید یکی از اقلام خوراکی و یا پوشاکی نگاه می کنند، به این شکل که فکر می کنند باید برای قیمت ارزانتر جستجو کنند بی آنکه بدانند تبعات بعدی آن چه می تواند باشد.

مهمترین نکته ای که در زمان اخذ بیمه باید به آن توجه کنیم، پاسخ صحیح به تمام سوالات پزشکی است. این اصلا ربطی به تحصیلات ما ندارد، در این زمینه حتی افرادی با تحصیلات بسیار بالا در زمان پاسخ گویی در برابر سوالات پزشکی یا سکوت کرده و یا پاسخی غیر واقعی داده اند. به این شکل شاید ما در اخذ بیمه به مشکلی برنخوریم، اما مجموعه تصورات و رفتارهای اشتباه ما در روز Claim می تواند به عدم آنچه انتظار داشته ایم بیانجامد.

کلمه دیگری که در هنگام اخذ بیمه با آن برخورد می کنیم Deductible است. این کلمه به معنی ” کسرپذیر” در زمان Claim (برگشت پول) کاربرد خود را نشان می دهد. توجه داشته باشید بیمه ارزانتر یا پوشش کمتری دارد و یا در زمان رخ دادن اتفاقی که به Claim بیانجامد با Deductible بالاتر میسر خواهد بود.

برای مثال در یک بیمه مسافرتی شاید شما با دو عدد مختلف و فاصله عددی قابل توجه روبرو شوید و بدون توجه به Deductible آن از کنارش بگذرید و یکباره مثلا در هنگام نیاز به بیمارستان، متوجه شوید باید تا 10 هزار دلار اولیه مخارج را خودتان پرداخت کنید. به تازگی آقایی 78 ساله که به همراه خانواده اش عازم تگزاس بود، به طور ناگهانی دچار درد در ناحیه قفسه سینه شده و به بیمارستان منتقل شد. این شخص برای 3 روز در بیمارستان بستری شده و داروهایی نیز به وی تجویز شد. در هنگام بررسی وضعیت این شخص توسط شرکت بیمه، معلوم شد که فرد بیمه شده داروهای مصرفی خود را عنوان نکرده و در ثانی به خاطر اخذ بیمه ای ارزانتر 10 هزار دلار Deductible باید پرداخت کند.

اگر مایل به اخذ بیمه مسافرتی هستید در وحله اول بیمه را از شرکت معتبر بیمه و از فرد خبره دریافت و سپس به طور کامل وضعیت پزشکی خود و داروهای مصرفی تان را عنوان کنید. به تک تک سوالات پزشکی در فرم بیمه نامه تان به دقت پاسخ داده و در صدد پنهان کردن چیزی در زمینه سلامتی تان نباشید. اگر به هر دلیلی به دنبال بیمه ارزانی می گردید حتما از تفاوت های پوشش آن و قیمت Deductible که باید پرداخت کنید آگاه باشید. پرسش های خود را در این زمینه از طریق ایمیل زیر با ما در میان بگذارید.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ