آیا بیمه سوپر ویزا ماجرای پیچیده‌ای است؟

از زمانی که داستان سوپر ویزا آغاز شده تا به امروز، واکنش‌های متفاوتی از سوی افراد مختلف دیده شده است. برخی داشتن بیمه اجباری را معضلی در راه گرفتن ویزای والدینشان تعبیر کرده و برخی از سوپر ویزا شایعاتی تعریف می‌کنند. این در حالی است که سوپر ویزا ماجرای پیچیده ای ندارد.

سال‌ها پیش، زمانی که نوشتن مقالات بیمه را در مجلات آغاز کردیم، از لزوم داشتن بیمه‌های مسافرتی و صدماتی که نداشتن آن به زندگی و آرامش ما بزند بارها و بارها نوشته‌ایم و در همین زمینه برنامه تلویزیونی نیز داشته‌ایم. باید گفت به لطف اطلاع رسانی از جانب متخصصان بیمه و دانش لزوم بیمه‌های مختلف در اقشار مردم، امروزه کمتر کسی بدون بیمه، خود و خانواده اش را در معرض ریسک قرار می‌دهد.

بیمه سوپر ویزا نیز تاکیدی است برای کسانی که خانواده‌شان را به اینجا (کانادا) دعوت می‌کنند. بیمه‌نامه‌ای که برای حفظ آرامش خاطر مهمانان سالمندشان که از هزینه‌های سرسام آور بیمارستان و دارو بی اطلاع هستند، حتما حیاتی خواهد بود.

فراموش نکنید همیشه گرفتن بیمه و قرار دادن آن روی دعوتنامه به این معناست که سفارت کانادا در ایران می گوید که شما از هر نظر برای میزبانی آمادگی دارید. در همینجا این نکته را ضمیمه می‌کنیم که اگر مهمان شما به هر علتی نتوانست ویزا بگیرد، شما ‌می‌توانید پول خود را از شرکت بیمه بازپس بگیرید. در نظر داشته باشید گرفتن بیمه مسافرتی فقط به جهت بیماری نوشته نشده است.

برای گرفتن بیمه مسافرتی دلایل زیادی وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی پیش‌بینی نشده که پرواز را کنسل می‌کند. همینطور پس از سفر، برخی از سالمندان، به علت پرواز طولانی، نیاز به فیزیوتراپی، کایروپراکتور، پزشک متخصص استخوان، پرستار خصوصی و دارو پیدا می‌کنند. از این رو شرکت‌های بیمه می‌توانند همه این موارد را پوشش دهند.

نکته بسیار مهمی که باید از ابتدای گرفتن بیمه در نظر بگیریم این است که بدانیم:

  • شرکت بیمه مورد نظر ما چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهند و یا چه مواردی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند؟
  • آیا برای اخذ بیمه شرایط سنی وجود دارد؟
  • آیا می توان با یک بیمه مسافرتی، چندین مسافرت داشت؟

نکته مهم این که:

همیشه به مدت زمان بیمه‌نامه توجه داشته باشید، چرا که به دفعات دیده شده که شخص متقاضی بیمه، جهت صرفه جویی، از حداقل پوشش استفاده کرده و در طول بیمه نامه دچار کمبود مقدار پوشش شده است.

این امر گاهی موجب می شود که فرد بیمه شده در صورت claim قادر نباشد مجدداً بیمه‌نامه را تمدید کند.

بنابراین شما چه متقاضی بیمه مسافرتی عادی بوده و یا اقدام برای اخذ سوپر ویزا نموده‌اید، گرفتن بیمه را اولین اولویت خود در زمینه میزبانی بدانید چرا که کوتاهی دراین امر، گاه قابل جبران نخواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ