بزرگ‌ترین بدهی من و شما چیست؟

آیا می‌دانید بزرگترین بدهی ما چیست؟

بله، کارت‌های اعتباری‌، خط‌های اعتباری و همچنین وام مسکن و رهن برای همه‌ ما بزرگ‌ترین بدهی محسوب می‌شوند.

سوال

  • چرا بدهی که خواه‌ناخواه در کانادا با آن روبه‌رو می‌شویم، در نهایت موجب نگرانی‌ما خواهد بود؟
  • به این علت که می‌بایست مدت زمان زیادی را صرف پرداخت بدهی‌ کنیم؟
  • وام مسکن یا به عبارتی mortgage چند ساله است؟ 20سال ؟ 25 سال؟ 30سال؟

همانطور که می‌دانید، مقداری از هزینه رهن را که طبق مفاد قراردادتان ملزم به پرداخت آن بوده‌اید، آخر هر سال به صورت پرداخت ماهانه یا هفتگی می‌توانید بپردازید. با این وجود، حتی زمانی که پرداخت ما هفتگی و طول زمان پرداخت ما کم شود، باز هم نگران مدت زمان پرداخت بدهی هستیم.

این نگرانی‌ها چطور برطرف می‌شوند؟

قطعا به کمک بیمه. اگر به lender، بانک یا موسسات مالی‌ مراجعه کرده باشید، می‌دانید که خودشان هم شما را به اخذ بیمه تشویق می‌کنند، به این منظور که اگر اتفاقی افتاد بتوانید از پوشش بیمه استفاده کنید.

نکته مهم

یکی از نکات مهم در ارتباط با بیمه وام مسکن، توجه به طرفین قرارداد است. در تمامی بیمه‌هایی که بانک‌ها به نام ‌mortgage insurance برای مردم صادر می‌کنند، بانک‌ها صاحبین قرارداد هستند. به‌عبارت دیگر شما policy owner یا صاحب بیمه‌نامه نیستید. قطعاً هدف شما از اخذ بیمه وام مسکن، محافظت از خود و استفاده از پوشش بیمه است، اما در نهایت با توجه به شرایط مندرج در قرارداد، محافظت یا protect بانک‌ها شامل خودشان می‌شود. نه شما.

بانک‌ها به چه علت از خودشان محافظت کنند؟ بانک‌ها نسبت به پولی که به شما پرداخت کرده‌اند نگران هستند و از خودشان محافظت می‌کنند.

چه کاری به نفع ما است؟

بهتر است بیمه وام مسکن را به بیمه عمر تبدیل کنیم. بیمه بیماری که lenderها می‌دهند باید به بیمه‌ای که مربوط به خودمان است تبدیل شود. یعنی ما به عنوان شخص بیمه شونده، بنا به دلایل عدیده حقوقی قصد داریم که حتما خودمان صاحب بیمه‌نامه باشیم.

متاسفانه بیمه‌هایی که از طرف بانک صادر می‌شوند با وجود هزینه بالا‌، پوشش و محافظت کافی و لازم را از شما ندارند. این موضوع با توجه به پرداخت هزینه بالا، به ضرر شما تمام خواهد شد.

در مقابل وقتی بیمه‌ای را از financial advisor یا مشاور امور مالی دریافت می‌کنید، قطعا این موارد درنظر گرفته شده و در جهت منافع شما می‌باشد. همچنین می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، از بیشترین منافع را بهره‌مند شوید.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ