بیمه گروهی

آیا بیمه گروهی می‌تواند نیازهای ما را در تمامی سنین به طور کامل پوشش دهد؟

بیمه گروهی همانطور که از اسمش پیدا است، جهت استفاده از پوشش بیمه برای بیش از یک نفر قابل استفاده است.

سوالات متداول:

  • برای چه مواردی مناسب است؟ کارخانجات‌، شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی که دارای تعدادی کارمند هستند، می‌توانند از مزایای این نوع بیمه‌نامه بهره‌مند شوند.
  • آیا بیمه گروهی می‌تواند نیازهای ما را در تمامی سنین به طور کامل پوشش دهد؟ قطعاً خیر.
  • آیا بیمه گروهی خوب است؟ بله بسیار خوب و کاربردی است. ولی باید به صورت آگاهانه اتخاذ شود.
  • آگاهانه به چه منظور؟ همانطور که بارها اشاره کردیم، در کشوری مثل کانادا، بهتر است هر ‌کاری را به متخصص مربوطه واگذار کنیم. به عنوان مثال در امور مالی و بیمه لازم است به مشاور امور مالی مراجعه کنید و با توجه به شرایطی که دارید از او مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.
  • آیا بیمه گروهی اجباری است و می‌توانیم از کارفرما انتظار بیمه گروهی داشته باشیم؟ خیر، قطعاً هر شرکت یا کارخانه، بنا به دلایلی می‌تواند این بیمه‌نامه را برای کارمندانش تهیه کند اما اجباری در کار نیست.
  • آیا پوشش بیمه عمری که در بیمه‌های گروهی لحاظ شده ۱۰۰ درصد نیاز ما را نسبت به پوشش بیمه عمر برطرف می‌کند؟ به اعتقاد من خیر. دلایل بسیار زیادی دارد. یکی از نکات خیلی مهم در رابطه با بیمه گروهی، فاکتور سن است. مورد دیگر تعهد، پایبندی و علاقمندی جهت همکاری همیشگی بین کارفرما و کارمندان است که تضمینی برای آن وجود ندارد. همچنین، شرکت‌ها هرساله قرارداد تنظیم می‌کنند و ممکن است هر سال در مفاد قرارداد برخورداری از بیمه گروهی قید نشود.

بیمه گروهی چه قابلیت‌هایی دارد؟

بیمه گروهی هم مانند دیگر بیمه‌نامه‌ها پوشش‌هایی دارد، اما باید توجه داشت که الزامات و پیش‌نیازهایی هم دارد. یکی از محاسن این بیمه‌نامه، مزایای آن برای کارفرمایان و کارمندان است. به عنوان مثال کارفرمایان به کمک این بیمه‌نامه می‌توانند مالیات را رد کند.

موارد تحت پوشش بیمه:

بیشترین موارد تحت پوشش این بیمه‌نامه شامل موارد پزشکی است؛ از جمله: دارو، دندان، مراقبت‌های بهداشتی گسترده، ماساژ‌تراپی، متخصص کایروپراکتیک و طبیعی درمانی و حتی تراپیست‌ها را نیز شامل می‌شود‌. مراقبت‌های بهداشتی گسترده نیز شامل مواردی است که در پوشش بیمه دولتی، نمی‌توانیم داشته باشیم.

شرایط اخذ بیمه گروهی:

یکی ازموارد قابل توجه در کارگاه‌ها، شرکت‌ها و کارخانجات این است که می‌بایست حداقل ۳ کارمند استخدام داشته باشند. کارمندانی که حداقل ۲۰ ساعت در هفته ساعت‌کاری‌ داشته باشند.

کارگاه‌ها یا شرکت‌ها برای استفاده از بیمه گروهی باید در قالب کارفرما، کارمندان و شرکت باشند. به این معنا که عنوان شغلی هر شخص مشخص شده و اینطور نباشد که صرفاً چند همکار بخواهند از مزایای بیمه استفاده کنند.

نکته مهم در رابطه با بیمه گروهی:

درصد مشارکت کارفرمایان، عموماً نبایستی کمتر از ۵۰ درصد باشد. یعنی کارفرما حداقل ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند و مازاد آن را کارمندان می‌پردازند. گاهی هم دیده شده که یک شرکت ۱۰۰ درصد حق‌بیمه را پرداخت می‌کند. ‌

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ