عفونت سالمونلایی

بیماری غذایی که مسمومیت غذایی هم گفته می شود. پانزده درصد این بیماریها در کودکان زیر 18 سال گزارش شده است. هرسال بیش از 48 میلیون نفر تنها در ایالات متحده از غذاهای آلوده بیمار می شوند.

سالمونلا نام یک گروه از باکتری ها است و در ایالات متحده یک علت متداول بیماری غذایی می باشد. سالمونلا در ماکیان محلی، تخم مرغ، گوشت و برخی اوقات در میوه و سبزیجات نشسته یافت می شود. همچنین امکان دارد پس از انجام کارهای مربوط به حیوانات خانگی بویژه خزندگانی مثل مار، لاک پشت و مارمولک آلوده به میکروب شوید.

نشانه های سالمونلا شامل :

  • تب
  • اسهال
  • دردهای شکمی
  • سردرد
  • حالت تهوع ، استفراغ و بی اشتهایی

بیماری معمولا در حدود یک هفته باقی می ماند اما عفونت ها می تواند جدی باشد. کودکان، سالمندان و افرادی با نقص سیستم ایمنی بیشتر در معرض بیماریهای سخت هستند.

باکتریهای مضر متداول ترین عامل بیماری غذایی هستند. غذاها ممکن است در زمان خریداری دارای برخی باکتریها باشند. گوشت خام ممکن است در طی ذبح آلوده شود. میوه ها و سبزیجات ممکن است در زمان رشد یا در زمان فرآوری آلوده شوند. اما این اتفاق همچنین، در صورتی که غذا را بیشتر از 2 ساعت در حرارت اتاق قرار دهید می تواند رخ دهد. انجام کارهای مربوط به سلامت غذا می تواند به پیش گیری از بیماریهای غذایی کمک کند.

نشانه ها معمولا بین 4-7 روز باقی می ماند. پزشک خانوادگی تان از طریق آزمایش مدفوع عفونت را تشخیص می دهد. بیشتر افراد بدون درمان بهتر می شوند و عفونت می تواند در نوزادان، افراد مسن و افرادی با مشکلات بیماری های مزمن جدی تر باشد و اگر سالمونلا وارد جریان خون شود میتواند جدی و خطرناک تر باشد  و در نهایت منجر به سپتی سمی یا عفونت خون شود و درمان متداول آن تجویز آنتی بیوتیک توسط پزشک می باشد.

تب حصبه، که یک بیماری شدید ناشی از سالمونلا است در ایالات متحده متداول نیست و بسیار به ندرت در کشورهای پیشرفته بروز می کنند.

درمان این بیماریها در بیشتر موارد افزایش جذب مواد آبکی است. برای بیماری جدی تر شما ممکن است نیاز به درمان و حتی بستری در بیمارستان داشته باشید.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطراری جلوگیری کنیم.

پیشنهاد و توصیه می شود به اختیار کردن بیمه های تکمیلی و همچنین در مسافرت اختیار کردن بیمه های مسافرتی، چرا که ضمن آرامش شما از پوشش هایی نظیر، پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا-جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه، پرداخت هزینه های فوریتی دندانپزشکی سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما، بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا، بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده اند.

آمبولانس و یا هلی کوپتر در صورت وقوع حادثه، دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه، فیزیوتراپی، پرستارخصوصی، آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن برخوردار خواهید شد.

ترجمه و منابع: Health News و www.cover4u.ca

Image courtesy of antpkr at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری وعضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ