مشکلات بالقوه ویروس زیکا

در طی شیوع بزرگ در French Polynesia و برزیل در سالهای 2013 و 2015 بترتیب، مسئولان سلامت ملی مشکلات ایمن سازی خودکار و درمانی بیماری ویروس زیکا را گزارش کرده اند. اخیرا در برزیل، مسئولان سلامت محلی یک افزایش در همزمانی سندرم Guillian-Barre با عفونت ویروس زیکا درعموم مردم و به همان نسبت یک افزایش در نوزدانی که با میکروسفالی در شمالی ترین قسمت برزیل متولد می شوند، مشاهده کرده اند.

تحقیقات نمایندگی ها درباره شیوع زیکا، افزایش شواهد درباره ارتباط بین ویروس زیکا و میکروسفالی را، دریافته است. گرچه تحقیقات بیشتر برای دانستن ارتباط بین میکروسفالی در نوزادان و ویروس زیکا مورد نیاز است.

ویروس زیکا به افراد از طریق نیش پشه آلوده از جنس Aedes، که ریشه Aedesaegypti در مناطق استوایی است. این همان پشه ایی است که تب زرد، dengue و chikungunya را منتقل می کند. هرچند انتقال جنسی ویروس زیکا در 2 مورد و وجود ویروس زیکا درنطفه در یک مورد گزارش شده است.

شیوع بیماری ویروس زیکا برای اولین بار از اقیانوس آرام در 2007 و 2013 (Yap و French Polynesia به ترتیب ) و در 2015 از کشورهای آمریکایی ( برزیل و کلمبیا ) و آفریقا ( Cape Verde) گزارش شده است. بعلاوه در بیش از 13 کشور در کشورهای آمریکایی عفونت های زیکا به صورت تک و توک که نشان دهنده گسترش جغرافیایی این ویروس است، گزارش شده است.

تشخیص عفونت ویروس زیکا ممکن است بر اساس نشانه ها و سابقه اخیر ( برای مثال، اقامت یا سفر به منطقه ایی که ویروس زیکا در آنجا شاخته شده است ) مورد شک قرار گیرد. تشخیص ویروس زیکا می تواند تنها توسط آزمایش برای وجود RNA ویروس زیکا در خون و سایرمایعات بدن مثل بزاق یا ادرارتایید می شود.

پیش گیری پشه ها و محیط های تولید شان یک عامل احتمالی قابل توجه برای عفونت ویروس زیکا می باشد. پیشگیری و کنترل بر اساس کاهش پشه ها از طریق کاهش منابع ( رفع و تغییردادن محیط های تولید پشه ) و کاهش ارتباط بین مردم و پشه ها می باشد.

این کار با استفاده از دفع کنندگان حشره به طورمرتب، پوشیدن لباسها ( ترجیحا لباسهای روشن ) که قسمت زیادی از بدن را می پوشاند، استفاده ازموانعی مثل حفاظ های پنجره، درها و پنجره های بسته و در صورت لزوم حفاظت شخصی اضافه مثل خوابیدن زیر توریهای پشه در طی روز انجام می گیرد. بسیارمهم است که مخازن آب مثل سطل ها، ظروف بزرگ را به طور مرتب خالی کرده، تمیز کرده و بپوشانیم.

سایر محیط های تولید پشه مثل گلدانهای گل، لاستیک های استفاده شده و آب روهای سقف نیز باید تمیز شوند و همچنین باید توجه ویژه به افرادی شود که به تنهایی قادر به حفاظت از خودشان نیستند مانند کودکان، افراد بیمار و مسن.

مسافران باید هشدارهای اولیه ایی که در بالا آمده را برای محافظت خودشان از نیش پشه ها جدی بگیرند. بیمه ابزاری ارزشمند برای پیشگیری از بیماریها و همواره ضمن آرامش و آسایش خاطر، پشتیبان مالی است.

ریسک و خطرهای اطراف خود را بشناسیم و بیمه را در زمان مناسب با توجه به توان مالی مان تهیه کنیم و فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمائید حتماً قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

ترجمه ومنابع: Health News و www.cover4u.ca
Image courtesy of Rattikankeawpun at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ