بررسی مطالبات (Claim)

بیش از ۱۰ سال از اطلاع رسانی مداوم ” شرکت بیمه رحیمیان “Insufin” می گذرد. اگر به مقایسه استقبال افراد از بیمه با سال‌های اولیه بپردازیم متوجه می‌شویم که گرچه بیمه قدمت درازی دارد اما در سال‌های اخیر، ایرانیان نسبت به آن توجه و استقبال بیشتری نشان داده اند.

در حالی از سال گذشته عبور می کنیم که از هر ۳ نفر ۱ نفر با یکی از بیماری‌های سخت دست و پنجه نرم می‌کند، یکی از دو نفر قربانی حمله قلبی زیر ۶۵ سال است، در هر ۴ دقیقه در جهان یک نفر به سرطان مبتلا می‌شود و طبق آمارها، قبل ازسنین بازنشستگی شانس ابتلا به بیماری سخت، بسیار بیشتر از مرگ است.

اگر از وضعیت امروز کانادا بپرسید باید گفت، هر روز در کانادا حدود ۲۰۰ نفر دچار حمله قلبی می‌شوند، ۱۳۷سکته می‌کنند، ۳۴۰ مورد سرطان دیده می‌شود و از میان هر ۹ زن، یک نفر به سرطان سینه مبتلا می‌گردد .

  • از سوی دیگر آمارها می‌گوید از هر ۱۶۸۳ تصادف ماشین، یک مورد به Claim می‌انجامد.
  • از هر ۲۷۲۶ مورد آتش سوزی منزل یک مورد به Claim منتهی می‌شود.
  • از هر ۱۴۶ نفر دارای بیمه عمر، قبل از ۷۰ سالگی Claim کرده‌اند.
  • از هر ۱۴ نفر زیر سن ۷۰ سالگی، یک نفر به دلیل از کارافتادگی Claim کرده‌اند.
  • از هر ۳ نفر زیر سن ۷۰ سالگی، یک نفر بیمه بیماری سخت خود را Claim کرده‌اند.

همانطور که می بینید احتمال مواجهه با بیماری‌های سخت و از کارافتادگی، برای افراد بسیار بالاست و این سوال به قوت خود باقی است که:

  • در هنگام روبرو شدن با بیماری سخت چه باید کرد؟
  • آیا در حساب بانکی‌مان به قدر کافی پول داریم؟
  • قرار است از دوست و آشنا، فامیل قرض بگیریم؟
  • می‌توانیم از بانک وام بگیریم؟
  • آیا قرار است خانه‌مان را بفروشیم؟ و یا…..

امروزه تقریبا اکثر افراد می‌دانند که “‌بیمه بیماری سخت و ناتوانی جسمی” یکی از مهم‌ترین و بهترین بیمه‌هایی است که با درصد بالایی در زندگی هر شخص استفاده خواهد شد.

بیمه دقیقا در مسیر پستی و بلندی های زندگی در خوشی‌ها و ناخوشی‌ها و مواردی که به مشکلات مالی بینجامد قدم بر می‌دارد و افرادی که آن را اخذ کرده‌اند با آسایش فکری بیشتری نسبت به سایرین زندگی خواهند کرد.

سال دیگری را آغاز کرده ایم، مانند همه سال‌های عمرمان از آنچه پیش روی ما خواهد بود چیزی نمی دانیم. فردا می‌تواند برای هر یک از ما داستانی جدید با خود به همراه داشته باشد. اینکه ما چند سال داریم اهمیتی ندارد، شاید سالی پر از سلامتی داشته باشیم و شاید آن را به طور ناگهانی از دست بدهیم.

بی شک زندگی همه افراد از یک سطح از میزان تحصیلات و نوع شغل برخوردار نبوده و نمی‌توانیم از درآمد یکسان برخوردار باشیم، اما در تمام سطوح زندگی، هر یک از ما مسولیت‌ها و تعهداتی داریم. یا صاحب خانه‌ای هستیم و مورگیج (‌وام مسکن‌) آن را می‌پردازیم، یا مستاجریم و اجاره می‌دهیم و به همین شکل، ده‌ها تعهد به دنبال آن در اندازه‌های مختلف وجود دارد. اینکه ما در کدام طبقه از امکانات رفاهی قرار داریم اهمیت چندانی ندارد، بلکه مهم‌تر این است که به نگهداری داشته‌هایمان قبل از وقوع هر اتفاقی فکر کنیم .

در سال جدید، بیشتر به حفظ آنچه داریم بیندیشیم. با هر اندازه توان مالی آگاه باشیم که می‌توانیم دیواری از اطمینان، اطراف زندگیمان بکشیم. همانگونه که برای دستیابی به آنچه دوستش داریم نباید به دنبال زمان مناسب باشیم، هرگز در جستجوی شرایط بهتر کاری و در آمد بالاتر برای گرفتن بیمه نگردیم، چرا که زمان بهتر به معنای داشتن وضعیت سلامتی مناسب برای گرفتن بیمه نیست.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ