عیدی به خودتان چه خواهید داد؟

سالی که گذشت برای همه ما همراه با شادی و غم، بیماری و سلامتی، خاطره‌های تلخ و خوش، مشکلات مالی و یا وضعیت مالی مناسب بوده است. بنابراین هر یک از ما از مرور سال گذشته تصویر متفاوتی داریم.

باید گفت در کنار همه رویدادهای زندگی، موضوع مهمی وجود دارد و آن نوع برخورد ما در مقابل مسایل و مشکلات زندگی است. از دید روانشناسی مهم این است که بتوانیم در تنگناهای تلخ زندگی عبور کنیم.

نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که سال آینده بدون رویدادهای تلخ باشد؛ چرا که چرخه طبیعی، باختن و از دست دادن، جزیی از زندگی است و این ما هستیم که باید پرواز صحیح را بر دامنه حوادث تلخ آموخته باشیم.

در حالی که زندگی بسیاری از ارفاد از جهت مالی تغییر خاصی نکرده است، به روزهای پایانی سال خورشیدی نزدیک می شویم. تقریبا همه مهاجران با آرزوی رسیدن به فردایی مناسب‌تر تلاش می‌کنند تا از مسیرهای مختلف تحصیلی و شغلی به درجاتی که سزاوار آن هستند دست یابند.

ما می‌توانیم با توجه به وضعیت کاری ، سن و سلامتی‌مان، دورنمای شرایط خود را در سال جدید ترسیم کنیم. آنچه دانستن آن در ابتدای این توضیح ضروری به نظر می‌رسد این است که بدانیم در هر شرایط مالی می توانیم برنامه ریزی مناسبی برای ایام بیماری و یا ناتوانی‌مان داشته باشیم.

نباید انتظار داشت که در ابتدا درآمد بسیار خوبی کسب کنیم و سپس به بررسی موقعیت مالی دوران ناتوانی‌مان بپردازیم، به دلیل اینکه ممکن است وضعیت سلامتی‌مان تغییر کند و باید یادآور شد که تغییر سلامتی، امری متکی بر سن و مرور زمان نیست.

توجه داشته باشید که اگر فرزند دارید، بهترین زمان افتتاح حساب پس انداز تحصیلی، دوران نوپایی و یا خردسالی فرزندانتان است. با این عمل می‌توانیم نگرانی‌های خود را نسبت به هزینه تحصیلی فرزندانمان در دوران دانشگاه یا کالج را از بین ببریم.

اگر بیمه بیماری‌های سخت را هنوز اخذ نکرده‌ایم بهتر است بدانیم که در صورت مواجهه شدن با یکی از انواع بیماری‌های سخت، هزینه‌های سنگینی در انتظارمان خواهد بود.

در صورت نداشتن ” بیمه ناتوانی جسمی”، هر حادثه و بیماری می‌تواند افراد را نیازمند کمک دیگری کند. این بیمه تا روز سلامتی پرداخت کننده از ۱۰۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار (بنا به قرارداد) معاف از مالیات خواهد بود.

” بیمه عمر ” می تواند همه نگرانی‌های مالی زندگی پس از خودمان را برای عزیزانمان مرتفع کند. به همین شکل بیمه‌های دیگری نیز در هموار کردن هزینه‌های دارو، دندان، فیزیوتراپی و… می‌تواند در زمینه خاص خودمفید باشد.

روزهای پایانی سال خورشیدی، فرصتی است برای بازنگری آنچه داشته‌ایم و پیش بینی نیازمندی‌های فردایمان. از فرصت سلامتی‌مان به عنوان بزرگترین نعمت استفاده کرده و قبل از اینکه آن را از دست بدهیم برای آینده برنامه ریزی کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید..

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ