جدی نگرفتن بیمه مسافرتی، گاه قابل جبران نیست!

این روزها به دلیل بسته شدن سفارت کانادا در ایران و گرفتن ویزا از طریق ترکیه، اغلب میزبانان ترجیح می‌دهند با گرفتن ویزای ۱۰ ساله (سوپر ویزا) و یا ویزاهای ۵ ساله (مولتی)، عزیزانشان را از گرفتن ویزا تا چندین سال معاف و آسوده خاطر کنند.

در مورد سوپر ویزا، گرفتن بیمه یکی از شرایط ورود به کانادا می‌باشد. به این معنی که کسی که با سوپر ویزا به کانادا سفر می‌کند، می‌بایست حتما بیمه‌ای برای یک سال با پوشش حداقل ۱۰۰هزار دلار داشته باشد.

فرقی نمی‌کند مسافر ما تحت چه عنوانی و با چه ویزایی وارد کشور کانادا می‌شود، او می تواند یک توریست به کانادا از هر جایی باشد و یا با دلایل سیاسی، مذهبی و یا کاری با اقامت موقت در کانادا زندگی کند، در هر صورت داشتن بیمه مسافرتی از هر چیزی ارزشمندتر قلمداد می شود.

بسیاری از ما پیشنهادات مختلفی از بانک‌ها و یا آژانس‌های مسافرتی دریافت می‌کنیم. می‌بایست به این نکته تاکید کرد که اکثر افراد از تفاوت میان بیمه‌نامه‌ای که از شخص متخصص دریافت می‌شود، با افرادی که تنها فروشنده محصولات بیمه‌ای کمپانی‌های مختلف هستند اطلاع کافی ندارند.

مورد بعدی خرید آنلاین است. هر کدام از نمونه‌های فوق معایبی به همراه دارد که تنها در زمان claim مشخص می‌شود. شاید شما هم تاکنون شنیده‌اید که بیمه‌های مسافرتی قیمت‌های متفاوتی دارند.

به طور معمول شاید فکر کنیم بیمه‌ای بهتر است که ارزانتر باشد، اما می‌بایست مجددا تاکید کرد که بیمه‌های مسافرتی به شکل‌های مختلفی آرایش شده که با توجه به شرایط سنی، وضعیت سلامتی، میزان پوشش، تعداد روزهای سفر و مکان مسافرتی متغیر است.

اینکه ما فکر کنیم چون با کامپیوتر کار می‌کنیم بنابراین دانش خرید آنلاین بیمه را هم داریم، اشتباه جبران ناپذیری است که تنها در زمان claim مشخص می‌شود!

چندین ماه قبل، یکی از خریداران بیمه، صرفا به دلیل عنوان نکردن داروهای مصرفی‌اش در زمان اخذ بیمه، در طول سفرش به آمریکا به طور ناگهانی نیازمند عمل جراحی قلب شد با پرداخت رقم ۲۶۰ هزار دلاری مواجه گردید. این نکته بسیار مهم است که در هنگام اخذ بیمه برای والدین یا عزیزانمان دقیقا بدانیم که با چه بیماری‌ها و داروهایی به کشور مقصد سفر می‌کنیم و حتما در زمان اخذ بیمه به موارد فوق اشاره کنیم.

بیمه مسافرتی می‌تواند در سفرهای داخلی، مسافرت های خارج از کشور، پس از ورود به کانادا (تا ۹۰ روز پس از ورود، بیمه ندارند)، سفرهای توریستی، اقامت‌های موقت به هر علتی ( اجازه کار، سیاسی، مذهبی)، ویزاهای ورود مکرر و همینطور سوپر ویزا، به افراد کمک کند.

همیشه داشتن بیمه مسافرتی را عامل مهمی در حفظ آرامش مسافر و اطرافیان وی می‌دانیم و تاکید می‌کنیم که برای اخذ بیمه، زمان کافی اختصاص داده و حتما از طریق مشاوره با متخصص، بیمه مورد نظر خود را دریافت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ