بیمه، پروستات و اقدام به موقع

انجام آزمایش پروستات برای شناسایی سرطان در آقایان همواره بحث برانگیز است.

موامبر همان نوامبر است، در این ماه، مردان و زنان در سراسر دنیا برای بالا بردن آگاهی، کمک مالی و جمع آوری، به موضوع‌های سلامتی برای حمایت از بیماری‌های آقایان از جمله سرطان‌هایی مانند پروستات، بیضه و ناراحتی‌های روانی می‌پردازند. در این خصوص آقایان با گذاشتن سبیل، راهپیمایی، اطلاعیه و بیلبورد، حمایت خود را نشان می‌دهند.

اختیار به موقع بیمه و انجام منظم آزمایش‌های پروستات در آقایان، موجب سلامت جسمی و کاهش هزینه‌های مالی خواهد شد.

پروستات غده‌ایی در پایین مثانه مردان است که مایع منی را تولید می‌کند. سرطان پروستات در بین مردان مسن‌تر متداول است و به ندرت در بین مردان جوان تر از ۴۰ سال مشاهده می‌شود. عوامل احتمالی بروز سرطان پروستات شامل سنین بالای ۶۵ سال، سابقه خانوادگی، آفریقایی – آمریکایی بودن و برخی از تغییرات ژنتیکی است.

همه افراد می‌خواهند بدانند سرطان پروستات از کجا آغاز می‌‌شود و دقیقا این همان نکته‌ای است که تمام پزشکان این روزها روی آن پژوهش و مطالعه می‌کنند. به این معنا که نه تنها سرطان پروستات، بلکه بسیاری از سرطان‌‌های دیگر اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شوند، به راحتی قابل درمان هستند، اما سرطان پروستات از جمله سرطان‌هایی است که تشخیص دیررس بیماری، بسیاری از امیدهای درمانی را از بین می‌‌برد و به همین دلیل است که شناخت علایم زودرس این بیماری از اهمیت فوق ‌العاده ‌ای برخوردار است.

نشانه‌های سرطان پروستات شامل موارد زیر است:

  • مشکل دفع ادرار مثل درد، سوزش، تکرر ادرار و متوقف کردن آن
  • درد خفیف کمر
  • درد در موقع انزال

پزشک شما سرطان پروستات را با احساس پروستات از طریق دیواره مقعد یا انجام آزمایش خون جهت پروستات شناسایی می‌کند. سایر آزمایش‌ها شامل مافوق صوت ultrasound، اشعه ایکس و یا نمونه برداری است.

در اغلب موارد درمان بستگی به مرحله سرطان دارد. با کمک میزان سرعت رشد سرطان و میزان تفاوت بافت احاطه شده مرحله سرطان تعیین می‌شود.

مردانی که سرطان پروستات دارند انتخاب‌های درمانی زیادی دارند. درمانی که ممکن است برای یکی خوب باشد ممکن است برای دیگری مناسب نباشد. انتخاب‌ها شامل مراقبت، جراحی، پرتو درمانی، هورمون درمانی و شیمی درمانی. شما ممکن است که ترکیبی از همه این درمان‌ها را داشته باشید.

مطالعه نشان می‌دهد که انجام به موقع آزمایش پروستات در حدود یک پنجم مرگ‌های ناشی از پروستات را کاهش می‌دهد.

در مورد سرطان پروستات، عوارض ناشی از تشخیص “Over diagnosis” به این معنی است که در برخی مردان ممکن است با انجام آزمایش، سرطان پروستات شناسایی شود اما رشد تومور ممکن است به قدری کند باشد که مشکل قابل توجه‌ایی برای سلامتی به وجود نیاورد. اما در مقابل، امکان دارد برخی بیماران در مواجه با نتیجه مثبت آزمایش درمان‌هایی را برگزینند که منجر به عواض جانبی شود.

از نکات مهم “بیمه بیماری‌های سخت” این است که فرد بیمه شده ملزم به ارایه اسناد هزینه‌های درمانی‌اش نیست. بلکه تنها تایید گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافی است.

اگر به آمار روز افزون بیماری‌ها نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه‌های اجباری نیست بلکه بیشتر از آن است.

بی‌شک هیچکس از لحظه بعد خود خبر ندارد. امروز که سلامت هستیم فکر کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه‌های سرسام آور زندگی و درمان مواجه شویم.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ